Najważniejsze informacje o regałach półkowych

Najważniejsze informacje o regałach półkowych

Na naszym blogu kilkakrotnie opisywaliśmy ciężkie systemy regałów przemysłowych. I oczywiście do tej tematyki będziemy jeszcze wracać. Ale na rynku wykorzystywane są także regały półkowe. I to właśnie tym rozwiązaniom postanowiliśmy poświęcić ten wpis. 

Jak zbudowane są regały półkowe? Jakie mają zalety? Gdzie znajdują zastosowanie? Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na ten temat.

Regały półkowe – elementy konstrukcji

Z czego składają się regały półkowe? Podstawowymi elementami ich konstrukcji są:

  • metalowa rama,
  • półki wykonane z płyty wiórowej, blachy lub innych materiałów.

Rama regału półkowego wykonana jest z perforowanych elementów metalowych. Perforacja ma na celu zwiększenie nośności regału oraz zmniejszenie jego masy. Profile często łączone są wzmocnieniami krzyżowymi, które dodatkowo stabilizują całą konstrukcję. Kolejnym elementem często występującym w regałach półkowych jest ściana tylna. Może ona być wykonana z tych samych materiałów co półki. Coraz bardziej popularne stają się ściany tylne wykonane z siatki. 

W tym miejscu warto wspomnieć o akcesoriach. W zależności od przeznaczenia regały półkowe można wyposażyć w systemy separatorów pozwalających na oddzielenie od siebie jednostek towarowych. Można także stosować szuflady, drzwi lub ściany boczne.

Regały półkowe mogą też być wyposażone w systemy kotwienia lub montaży do ścian. Jednak elementy te występują przeważnie w ciężkich systemach regałowych.

Uniwersalne regały półkowe

Ważną zaletą regałów półkowych jest ich modułowa konstrukcja. Umożliwia ona praktycznie dowolne łączenie elementów. Daje to możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni np. poprzez tworzenie bardzo długich szeregów regałów magazynowych.

Zmiany konfiguracji regałów półkowych, np. w przypadku zmiany asortymentu, są bardzo proste. Szczególnie w przypadku lekkich konstrukcji, które nie wymagają kotwienia do podłoża czy montażu do ścian. Zmiany te można przeprowadzić bardzo szybko i bez negatywnego wpływu na operacje magazynowe.

Gdzie stosowane są regały półkowe?

Regały magazynowe półkowe wykorzystywane są przede wszystkim w magazynach, w których przechowywane są towary niespaletyzowane. Można je zobaczyć w hurtowniach, sklepach, magazyny wysyłkowe sklepów internetowych, a także w biurach i archiwach. Ciężkie regały półkowe mogą być także stosowane do przechowywania towarów na paletach. 

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry