Regały magazynowe - antresole i pomosty

Antresole magazynowe i pomosty regałowe

Na naszym blogu przeważnie poruszamy tematykę regałów magazynowych. Tym razem postanowiliśmy napisać o rozwiązaniu alternatywnym, czyli o antresolach. Dlaczego w obiektach magazynowych wykorzystuje się to rozwiązanie? Jakie są jego najważniejsze zalety? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego stosuje się antresole magazynowe?

Antresole są uzupełnieniem tradycyjnych systemów regałów magazynowych. Pozwalają na zwiększenie poziomu wykorzystania obiektu magazynowego. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie dodatkowej powierzchni operacyjnej bez konieczności kosztownego rozbudowywania hali.

Antresole mogą być wykorzystywane jako strefy kompletacji lub dodatkowa powierzchnia do składowania towarów. Na ich powierzchni stosuje się regały półkowe lub składowanie blokowe.

Uniwersalność systemów antresoli magazynowych

Jedną z największych zalet antresoli magazynowych jest ich uniwersalność. Modułowa konstrukcja zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne. W efekcie układy pomostów mogą być dostosowywane do indywidualnych oczekiwań inwestora.

Montaż i demontaż antresoli magazynowych jest szybki i nieskomplikowany, a zdemontowane elementy nadają się do ponownego wykorzystania. W związku z tym można je dostosowywać do zmieniających się potrzeb.

Wytrzymałość antresoli magazynowej

Nowoczesne antresole magazynowe są bardzo wytrzymałe. Nośność pomostu zależy od jego projektu i wykorzystywanych elementów konstrukcyjnych. Najcięższe rozwiązania charakteryzują się nośnością powyżej 1000  kg na metr kwadratowy. Dzięki temu po konstrukcji można nie tylko chodzić, ale także jeździć wózkami.

Dzięki wysokiej wytrzymałości antresole są rozwiązaniami bardzo bezpiecznymi. A możliwości jakie zapewniają w obszarze usprawniania organizacji pracy sprawiają, że mają dodatkowy pozytywny wpływ na na poziom BHP w obiekcie magazynowym.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry