Regały magazynowe wspornikowe do składowania długich towarów

Wspornikowe regały magazynowe

Kolejnym popularnym typem regałów magazynowych są regały wspornikowe. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką tego typu układów oraz opisem najważniejszych korzyści jakie przynosi ich wykorzystywanie.

Konstrukcja wspornikowych regałów magazynowych

Standardowo regały wspornikowe składają się z trzech elementów – podstaw, kolumn tylnych i wsporników. Brak przedniej kolumny zwiększa dostępną przestrzeń do przechowywania i umożliwia łatwy dostęp do wszystkich materiałów i produktów. Aby zabezpieczyć towary przed wysunięciem z regału ramiona wspornikowe wyposaża się w specjalne elementy ograniczające. Ich liczba uzależniona jest od rodzaju przechowywanych jednostek towarowych. Możliwe jest też stosowanie półek.

Regały użytkowane poza halami magazynowymi dodatkowo wyposaża się w daszki chroniące jednostki towarowe przed opadami atmosferycznymi.

Ze względu na położenie wsporników regały tego typu dodatkowo dzieli się na:

  • regały wspornikowe jednostronne,
  • regały wspornikowe dwustronne.

Ze względu na nośność regały wspornikowe dzieli się na:

  • regały lekkie,
  • regały ciężkie.

Do czego wykorzystuje się wspornikowe regały magazynowe?

Ten typ regałów magazynowych wykorzystywany jest do przechowywania towarów i materiałów dłużycowych. Układy wspornikowe są szczególnie popularne w branży budowlanej i drzewnej. jednak duża uniwersalność systemu i możliwość jego dostosowania do specyficznych potrzeb inwestora sprawiają, że może on być wykorzystywany także w innych branżach.

Statyczne czy dynamiczne?

Wspornikowe regały magazynowe mogą być zakotwione na stałe w posadzce betonowej. W takim przypadku są rozwiązaniem statycznym. Mogą być także zamontowane na szynach umożliwiających ich przesuwanie. Dzięki temu i silnikom elektrycznym uzyskuje się rozwiązanie dynamiczne.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry