Najważniejsze zalety regałów magazynowych – czyli na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów regałów magazynowych. Dzięki tej różnorodności możliwe jest dostosowanie wykorzystywanych systemów regałowych do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa.

Jakie najważniejsze korzyści powinny zapewniać regały magazynowe? Czym kierować się przy ich wyborze?

Optymalizacja powierzchni składowania

Regały magazynowe powinny służyć optymalnemu wykorzystaniu dostępnej powierzchni magazynowej. W jaki sposób to osiągnąć? Po pierwsze optymalizacja może polegać na maksymalnym ograniczeniu powierzchni korytarzy i stref technicznych. Ale optymalizacja może także zostać osiągnięta poprzez stosowanie systemów umożliwiających zmiany konfiguracji regałów i tym samym dostosowywanie ich do zmieniających się ładunków.

Uniwersalność regałów magazynowych

Odpowiednio dobrane systemy regałów magazynowych umożliwiają składowanie asortymentu różnego rodzaju. Doskonałym przykładem wszechstronności są regały paletowe rzędowe, które mogą być wykorzystywane zarówno do przechowywania towarów na paletach o różnych rozmiarach jak i towarów niespaletyzowanych. Stosowanie takich rozwiązań zdecydowanie zwiększa uniwersalność magazynu.

Efektywność pracy

Systemy regałowe mogą także pozytywnie wpływać na efektywność pracy w magazynie. W jaki sposób? Np. dzięki zapewnieniu łatwego dostępu do każdej przechowywanej jednostki lub ułatwianie kontrolowania stanów magazynowych. Oczywiście warto pamiętać, że najlepszą efektywność można osiągnąć dostosowując systemy magazynowe do wykorzystywanej infrastruktury oraz obowiązującej organizacji pracy.

Zapewnienie bezpieczeństwa w hali magazynowej

Wykorzystywane regały magazynowe powinny zapewniać bezpieczeństwo pracownikom, przechowywanym towarom oraz całej infrastrukturze hali magazynowej – np. wózkom widłowym. Dlatego też warto zwracać uwagę na stabilność systemów regałowych oraz jakość materiałów z jakich są wykonane. Dzięki temu uniknąć można wielu poważnych problemów.

HD System to zespół specjalistów z zakresie doboru i montażu regałów magazynowych. Dzięki naszemu doświadczeniu pomagamy klientom w wyborze rozwiązań najlepiej spełniających ich specyficzne potrzeby, przy jednoczesnej dbałości o poziom kosztów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry