Regały magazynowe - co czeka branżę po epidemii

Regały magazynowe – co czeka branżę po epidemii?

Panująca epidemia COVID-19 nie pozostaje bez wpływu na bieżącą działalność. I na pewno nie pozostanie bez wpływu na najbliższą przyszłość. Co czeka branżę regałów magazynowych po epidemii? Czy należy spodziewać się pozytywnych czy negatywnych skutków?

Regały magazynowe a rozwój branży e-commerce

We wcześniejszym wpisie poruszyliśmy temat wpływu rozwoju e-commerce na rynek regałów magazynowych. Nie ulega wątpliwości, że wzrost udziału rynkowego zakupów internetowych ma pozytywny wpływ na branżę. Jednak nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy rozwój ten będzie zjawiskiem trwałym czy tylko chwilowym – wynikającym z potrzeby. Zmiana preferencji konsumentów jest procesem długotrwałym i wynikającym z wielu czynników. Możliwe jest zatem, że po zakończeniu epidemii Polacy powrócą do tradycyjnych form robienia zakupów.

Mniejsza innowacyjność w branży regałów magazynowych

Sytuacje nadzwyczajne, mające negatywny wpływ na gospodarkę, powodują spadek nastrojów przedsiębiorców. Niepewność jest bowiem jedną z najtrudniejszych sytuacji, w jakich przychodzi prowadzić działalność gospodarczą. Dzieje się tak niezależnie od branży lub sektora.

Niepewność powoduje spadek inwestycji. Firmy koncentrują się na bieżącej działalności, a projekty odkładają na “lepsze czasy”. Powoduje to spadek innowacyjności. Czy z takim zjawiskiem będziemy mieli do czynienia w branży regałów magazynowych? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Z jednej strony sytuacja gospodarcza nie pozwala na zbyt optymistyczne prognozy, ale z drugiej strony jest wspomniany wyżej e-commerce. Jest to branża bardzo specyficzna – stawiającą na pierwszym miejscu pozytywne doświadczenia klienta. Ten priorytet może wywierać znaczący wpływ na branżę magazynową, w której powstanie konieczność podnoszenia jakości i efektywności. A to z kolei może mieć pozytywny wpływ na poziom innowacyjności w obszarze infrastruktury, której ważną częścią są regały magazynowe.

Mniejsza konkurencja w branży regałów magazynowych

Na koniec warto poruszyć kwestię konkurencyjności branży. Jednym z jej najważniejszych elementów jest duża liczba podmiotów. Czy wszystkie przetrwają obecną sytuacją? Wydaje się, że tak, ale trudno o pewność. Zmniejszenie liczby firm funkcjonujące w branży na pewno miałaby ogromny wpływ na jej przyszły kształt.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry