Regały magazynowe – rozwój rynku a epidemia COVID-19

Nie można nie zauważyć, że obecna sytuacja związana z epidemią COVID-19 negatywnie wpływa na gospodarkę i funkcjonujące w jej ramach firmy. Jednak wpływ ten nie jest jednakowy. Niektóre branże nadal mają się bardzo dobrze i notują wzrosty obrotów.

Jak wygląda sytuacja w branży regałów magazynowych? Czy wpływ epidemii jest dla niej negatywny czy pozytywny?

Regały magazynowe a e-commerce

E-commerce jest od co najmniej kilku lat najważniejszym czynnikiem napędzającym rynek regałów magazynowych w Polsce i na świecie. Zwiększone zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię przechowywania sprawia, że branża rośnie w niespotykanym dotąd tempie. Jak wyglądał rynek e-commerce w naszym kraju w marcu bieżącego roku?

Udział sprzedaży internetowej w całości sprzedaży detalicznej urósł w marcu 2020 r. o ponad 30 procent (dane GUS). Wielu klientów zmienia swoje nawyki zakupowe i tradycyjne zakupy zastępuje zakupami w internecie. Ma to oczywiście pozytywny wpływ na branżę logistyczną, której częścią jest branża regałów magazynowych.

Czy sytuacja ta utrzyma się w długim okresie? Trudno o jednoznaczną opinię. Nie ulega jednak wątpliwości, że przed rynkiem zakupów internetowych otworzyła się ogromna szansa, która może mieć istotny wpływ na wiele branż – w tym branżę regałów magazynowych.

Zachowanie szczególnej ostrożności

Na naszym blogu wielokrotnie poruszaliśmy tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem pracy. Jest to bowiem temat bardzo ważny dla całej branży. Przeglądy regałów magazynowych, serwis urządzeń oraz odpowiednie procedury są niezwykle istotnym elementem prowadzonej działalności i często decydują o sukcesie.

Obecnie kwestie związane z bezpieczeństwem pracy są jeszcze ważniejsze. Wdrożenie odpowiednich procedur związanych z higieną jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości działania obiektu. A wszelkie zaniechania w tym obszarze mogą skutkować poważnymi problemami – z koniecznością wprowadzenia czasowej przerwy w działalności włącznie.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry