Regały magazynowe rozwój rynku w Polsce

Regały magazynowe – rozwój rynku w 2019 roku

Powoli kończy się rok 2019, więc pora na podsumowanie mijających 12 miesięcy. Rok ten był okresem bardzo dynamicznego rozwoju rynku regałów magazynowych w Polsce. Czym był spowodowany ten wzrost? Jakie najważniejsze czynniki wpływają na rozwój rynku?

E-commerce a rynek regałów magazynowych

Podobnie jak na całym świecie również w Polsce występuje jeden główny czynnik odpowiedzialny za bardzo dynamiczny rozwój rynku regałów magazynowych, czyli e-commerce. Rosnąca popularność handlu online sprawia, że zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową stale rośnie i przewiduje się, że w kolejnych latach trend będzie się nasilał.

Zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne. Firmy e-commerce znalazły sposób na przełamanie najważniejszych barier rozwojowych i obecnie przeciętny konsument może robić zakupy na całym świecie wykorzystując do tego smartfona lub komputer. Wygoda kupowania online sprawia, że według wielu prognoz  już niebawem e-commerce stanie się bardziej popularne niż handel tradycyjny. A jeśli tak się nie stanie to i tak największą popularnością będzie się cieszył model hybrydowy – łączący sklepy stacjonarne i e-commerce.

Regały magazynowe a rozwój gospodarczy w Polsce

Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój rynku regałów magazynowych jest rozwój Gospodarczy w Polsce. Po 5 procentowym wzroście PKB w 2018 roku obecny przyniósł tylko nieznacznie gorszy wynik. Wzrost produktu krajowego brutto o ponad 4 procent to zdecydowanie jeden z najlepszych wyników w regionie.

Jak powszechnie wiadomo branża logistyczna, i będąca jej częścią branża magazynowa, stanowią swoisty krwiobieg gospodarki. Dlatego wzrost całego PKB powoduje znaczący wzrost także na rynku regałów magazynowych.

Rozwój rynku wtórnego

Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozwój rynku wtórnego. Zwiększona zapotrzebowanie na systemy regałowe spowodowało powstanie wielu firm zajmującym się skupem regałów magazynowych i ich ponownym wprowadzaniem na rynek.

Rozwój rynku wtórnego sprawia, że bariera wejścia na rynek staje się coraz niższa. Co w oczywisty sposób również wpływa na rozwój branży. I będzie wpływać także w kolejnych latach.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry