Regały paletowe - kolizje z wózkami widłowymi

Unikanie kolizji wózków z regałami paletowymi

Jeden ze wcześniejszych wpisów poświęciliśmy zabezpieczaniu regałów paletowych przed uderzeniami wózków widłowych. We wpisie skoncentrowaliśmy się na infrastrukturze magazynowej i tylko zasygnalizowaliśmy rozwiązania alternatywne. Tymczasem istnieje wiele sposobów na minimalizowanie ryzyka uszkodzenia regałów paletowych przez wózki widłowe. Należą do nich między innymi szkolenia pracowników lub udoskonalenia organizacji pracy w obiekcie.

Szkolenia pracowników obsługi regałów magazynowych

Dobrze wyszkolony personel to zasób, o którego wartości przekonało się wielu przedsiębiorców działających w branży magazynowej. Jednak wysoko wykwalifikowanych pracowników trudno pozyskać. A dodatkowo są to pracownicy drodzy.

 

Dlatego jednym z najlepszych sposobów rozwiązania tego problemu jest zaprojektowanie kompleksowego systemu szkoleń. Dzięki temu można osiągnąć wiele korzyści. a jedną z nich jest minimalizowanie ryzyka uszkodzenia regałów paletowych przez wózki widłowe.

Organizacja pracy w obiekcie magazynowym

Drugim z czynników zwiększających poziom bezpieczeństwa w magazynie jest odpowiednia organizacja pracy. Przyjęcie i wdrożenie najlepszych praktyk pozwala znacząco zredukować ryzyko wypadków - w tym tych będących wynikiem uderzeń wózków widłowych w elementy systemu regałów paletowych.

 

Dobra organizacja pracy pozwala także podnosić poziom efektywności operacji magazynowych. Więc minimalizacja ryzyka to niejedyna korzyść wynikająca z odpowiednio poważnego potraktowania tego tematu.

Znakowanie poziome ciągów komunikacyjnych

Kolejnym czynnikiem minimalizującym ryzyko uszkodzeń regałów paletowych jest odpowiednie znakowanie ciągów komunikacyjnych. System komunikacji wizualnej to swoista instrukcja dla pracowników obsługujących system regałowy. Instrukcja, którą widzą codziennie. Instrukcja która pozwala nie tylko na nauczenie się zasad, ale również ich utrwalenie.

 

Dlatego dobrze wykonane znakowanie ciągów komunikacyjnych to doskonały sposób na zwiększanie poziomu bezpieczeństwa w magazynie. A ograniczanie ryzyka kolizji wózków z regałami paletowymi to tylko jedna z korzyści wynikających z profesjonalnego oznakowania.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry