Statyczne regały paletowe

Statyczne regały paletowe – najważniejsze zalety

Statyczne regały paletowe to jeden z najczęściej stosowanych systemów regałowych. Dlaczego, pomimo stosunkowo niskiego poziomu wykorzystania powierzchni obiektu, statyczne regały paletowe są nadal tak bardzo popularne? Oto kilka ich najważniejszych zalet.

Uniwersalność i elastyczność rozwiązania

Tradycyjne statyczne regały paletowe umożliwiają magazynowanie wielu różnych jednostek asortymentowych w ramach jednego układu. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w obiektach obsługujących różnych klientów oraz w takich, w których nie ma możliwości precyzyjnego przewidywania jakie rodzaje produktów będą wymagały przechowywania.

Statyczne regały paletowe zwiększają także elastyczność operacyjną obiektu poprzez umożliwienie przechowywania palet o różnych rozmiarach.

Łatwość rekonfiguracji układu

Statyczne regały magazynowe zapewniają operatorom obiektów duże możliwości w zakresie zmian konfiguracyjnych. Można je stosunkowo łatwo dostosowywać do zmieniających się potrzeb, a sam proces demontażu i montażu regałów nie jest czasochłonny i bardzo kosztowny.

Zapewnienie bezpośredniego dostępu do jednostek paletowych

Bardzo ważną zaletą statycznych regałów magazynowych jest to, że zapewniają bezpośredni dostęp do każdej palety. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie jednostek towarowych o zróżnicowanym poziomie rotacji.

Statyczne regały paletowe - nakłady inwestycyjne

Nakłady inwestycyjne związane z wyposażeniem obiektu w statycznych układ regałów są mniejsze niż w przypadku innych rozwiązań. Wysokość nakładów jest ciągle jednym z najważniejszych czynników determinujących wybór systemu. I dlatego statyczne regały magazynowe nadal cieszą się dużą popularnością.

Awaryjność układu regałów magazynowych

Brak ruchomych elementów konstrukcji układu regałowego sprawia, że systemy statyczne są mało awaryjne. Oczywiście nie oznacza to, że są całkowicie niepodatne na uszkodzenia związane z błędami pracowników obsługi lub z przeładowaniem.

Statyczne regały magazynowe a rynek wtórny

Na koniec warto przypomnieć, że statyczne regały magazynowe łatwo sprzedać na rynku wtórnym. Od lat obserwuje się duży popyt na używane wyposażenie tego typu. Jest to ważne dla przedsiębiorców, którzy chcą odzyskać część nakładów inwestycyjnych w przypadku decyzji o zmianie systemu w obiekcie.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry