Projektowanie regałów magazynowych

Projektowania i wyposażenie magazynu – 9 najważniejszych kroków

Odpowiednio zaprojektowany i wykonany układ regałów magazynowych warunkuje osiąganie zakładanych w procesie inwestycyjnym celów finansowych. Dotyczy to zarówno projektowania systemów przechowywania w nowych obiektach jak i rekonfiguracji istniejących regałów.

Eksperci zajmujący się projektami tego typu wyróżnili 9 najważniejszych etapów procesu. Zaprezentujemy je na przykładzie projektu rekonfiguracji układu regałów w magazynie.

9 etapów projektowania układu regałów magazynowych i wdrażania zmian

Oto 9 najważniejszych kroków w procesie planowania nowego układu regałów magazynowych i jego wdrażania:

 1. Określenie przyszłych celów firmy.
 2. Identyfikacja i dokumentowanie obszarów wymagających poprawy i nadawanie im priorytetów.
 3. Zebranie najważniejszych informacji o obiekcie magazynowym, obecnym układzie regałów oraz przechowywanych jednostkach towarowych.
 4. Przeprowadzenie szczegółowej analizy zgromadzonych danych.
 5. Przygotowanie projektu nowego układu regałów magazynowych.
 6. Demontaż istniejących regałów.
 7. Montaż nowego systemu.
 8. Przeprowadzenie przeglądu wykonanych prac i dokumentacji.
 9. Regularny monitoring efektywności nowego układu i poszukiwanie dalszych usprawnień.

Każdy z wymienionych wyżej etapów jest ważny dla końcowego sukcesu. Błędy popełnione np. podczas demontażu regałów magazynowych mogą być przyczyną wielu opóźnień i problemów na kolejnych etapach. A dodatkowo mogą obniżać wartość zdemontowanego wyposażenia i ograniczać możliwość jego sprzedaży na rynku wtórnym.

Analogiczne konsekwencje błędów można wykazać na każdym etapie procesu zmian konfiguracyjnych.

Regały magazynowe - optymalizacja procesu rekonfiguracji układu

Przeprowadzenie procesu zmiany systemu regałowego w obiekcie magazynowym nie jest łatwe. Nawet w przypadku ścisłego stosowania się do wymienionych powyżej zasad. Dlatego wielu przedsiębiorców nie wykonuje projektów samodzielnie, a zleca je wyspecjalizowanym firmom.

Dlaczego rekonfigurację układu regałów magazynowych warto zlecić ekspertom? Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim chodzi o wykorzystanie ich specjalistycznej wiedzy i doświadczenia wyniesionego z innych projektów tego typu. Pozwala to unikać wielu błędów wynikających z niewystarczających kompetencji i zbyt krótkiej praktyki. Dzięki pomocy ekspertów możliwe jest uzyskanie najlepszych efektów przy możliwie niskich nakładach. Co w przypadku zdecydowanej większości projektów pozwala na osiągnięcie szybszego zwrotu z inwestycji.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

 • 507-750-302
 • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

 • NIP: 8371746790
 • REGON: 364176412
Przewiń do góry