Zimowe przeglądy regałów magazynowych

Zimowe przeglądy regałów magazynowych

Branża magazynowa charakteryzuje się dosyć wysokim ryzykiem wypadków. A w okresie zimowym ryzyko dodatkowo wzrasta. I to nie ze względu na świąteczną gorączkę zakupową i związaną z nią zwiększoną pracochłonnością Ale ze względu na warunki atmosferyczne.

Jak sobie radzić z najczęstszymi problemami występującymi w okresie zimy? W jaki sposób chronić pracowników, sprzęt i regały magazynowe przez zwiększonym ryzykiem?

 

Przeglądy regałów magazynowych

 

Wprawdzie elementy konstrukcyjne regałów magazynowych są przystosowane do niskich temperatur i innych trudnych warunków jakie mogą panować w obiekcie, to jednak jest to czynnik, który sprawia że kontrole powinny odbywać się częściej. Szczególnie w obiektach, które ze względu na swoją konstrukcję są szczególnie narażone na wahania temperatur.

Czy zima ma wpływ na przeglądy okresowe? Przepisy nie określają dokładnych terminów ich przeprowadzania. Dlatego warto zaplanować przegląd regałów magazynowych na miesiące jesienne, gdyż umożliwia to sprawdzenie poziomu przygotowania regałów magazynowych na zbliżającą się porę roku i związane z nią warunki.

 

Zadbaj o stan posadzki betonowej

 

Kolejnym obszarem, na który z okresie zimowym warto zwrócić szczególną uwagę jest posadzka betonowa w obiekcie. Śnieg, błoto i woda zalegające na jej powierzchni stanowią poważny czynnik ryzyka i mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń - zarówno z udziałem wózków widłowych jak i pieszych. Dlatego posadzka betonowa powinna być utrzymywana w czystości. Dobrym rozwiązaniem jest także oznaczenie stref wyjątkowo narażonych na zaleganie śniegu lub pojawianie się wilgoci.

Warto również sprawdzić stan techniczny podłogi i w razie potrzeby wykonać renowację posadzki betonowej. Dzięki niej możliwe jest dalsze minimalizowanie ryzyka wypadków i ułatwienie utrzymania posadzki w czystości.

Podsumowując można z ogromnym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ze wszystkimi potencjalnymi problemami związanymi z okresem zimowym można sobie łatwo poradzić. Wystarczy dobrze przygotować się do potencjalnych zagrożeń i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dzięki temu zarówno regały magazynowe jak i pozostały sprzęt wykorzystywany w magazynie będą bezpieczne.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry