Zmiany konfiguracji regałów magazynowych

Zmiany konfiguracji regałów magazynowych

Operacje magazynowe są operacjami dynamicznymi – zwiększa się skala prowadzonej działalności, przechowywany asortyment lub technologia. W związku z tym często zachodzi potrzeba wprowadzenia zmian w systemie regałów magazynowych, który musi być dostosowany do nowych wymogów.

Wprowadzanie zmian konfiguracyjnych w układzie regałów magazynowych nie jest zadaniem prostym. Jednak istnieje kilka zasad, dzięki którym można przeprowadzić je sprawnie i bez niepotrzebnych opóźnień.

Demontaż regałów magazynowych

Pierwsza z zasad dotyczy demontażu dotychczasowego układu regałów magazynowych. Podczas prowadzenie prac nie należy się spieszyć i warto zachować szczególną staranność. Liczne przykłady dowodzą, że demontażu może dochodzić do wielu uszkodzeń systemu regałowego. Niektóre z nich są tak poważne, że wymagają drogich napraw.

Warto także pamiętać, że podczas pospiesznego demontażu regałów magazynowych niezwykle często dochodzi do zgubienia niewielkich elementów konstrukcji. Brak pośpiechu pozwala zatem uniknąć zbędnych kosztów jakie trzeba ponieść na ich uzupełnienie.

Kontrola uszkodzeń regałów magazynowych

Prace demontażowe to doskonała okazja do przeprowadzenia szczegółowego przeglądu regałów magazynowych i identyfikacji uszkodzeń. Demontaż elementów konstrukcji pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, których kontrola nie jest możliwa w trakcie przeglądów bieżących.

Po zakończeniu demontażu można wykonać niezbędne naprawy elementów konstrukcji regałów. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie problemów podczas ponownego montażu.

Zmiany organizacji pracy w magazynie

Proces rekonfiguracji systemu regałów magazynowych to także doskonała okazja do wprowadzenia zmian w organizacji pracy oraz odpowiedniego oznakowania obiektu. 

Działania w tym obszarze warto konsultować z ekspertami specjalizującymi się w tej dziedzinie. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko, że nowy układ regałów magazynowych nie będzie zapewniał zakładanego poziomu efektywności operacji. Możliwa jest także minimalizacja kosztów związanych z obsługą obiektu. 

Na koniec warto zaznaczyć, że wszelkie prace rekonfiguracyjne powinny być odpowiednio udokumentowane. Przygotowanie dokumentacji jest często pomijane, a może być przydatne w wielu sytuacjach podczas eksploatacji obiektu. Szczególnie w przypadku awarii lub zagrożeń wypadkowych.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry