Noworoczne postanowienie - przeglądy regałów magazynowych - HD System

Noworoczne postanowienie – przeglądy regałów magazynowych

Przed nami okres świąteczno - noworoczny, który to tradycyjnie jest okresem postanowień na nadchodzące 12 miesięcy. Zachęcamy, żeby jednym z nich były regularne przeglądy regałów magazynowych.

Na naszym blogu kilkukrotnie poruszaliśmy temat przeglądów bieżących i okresowych. Oto najważniejsze powody, dla których warto regularnie sprawdzać stan systemu regałowego:

 1. minimalizowanie ryzyka wypadków przy pracy,
 2. minimalizowanie ryzyka uszkodzenia przechowywanych towarów,
 3. minimalizowanie ryzyka uszkodzenia sprzętu magazynowego,
 4. minimalizowanie ryzyka poważnych awarii,
 5. minimalizowanie odpowiedzialności operatora obiektu magazynowego.

Każdy z czynników ryzyka może wygenerować dla przedsiębiorcy poważne koszty, których warto unikać.

 

Jakie są rodzaje przeglądów regałów magazynowych? Jaka jest wartość tych przeglądów i jakie niosą korzyści?

Rodzaje przeglądów regałów magazynowych

Przypomnijmy, że w praktyce rynkowe występują dwa rodzaje przeglądów regałów magazynowych:

 1. przeglądy bieżące,
 2. przeglądy okresowe.

Przeglądy bieżące mogą być wykonywane przez odpowiednio przygotowanego pracownika magazynu. Ich częstotliwość jest  uzależniona od zdiagnozowanych czynników ryzyka. Przegląd okresowe powinny być wykonywane przez ekspertów posiadających odpowiednie uprawnienia. Powinny być one wykonywane co najmniej raz w roku.

Każdy wykonany przegląd regałów magazynowych powinien być odpowiednio udokumentowany. Daje to pewność, że przeglądy są wykonywane z należytą starannością i dodatkowo sprawia, że minimalizowane jest ryzyko nie podjęcia działań w przypadku stwierdzenia zagrożeń.

 

Przeglądy regałów magazynowych a ich wartość

 

Jest jeszcze jeden ważny argument powodujący, że regularne przeglądy regałów magazynowych są dla inwestora opłacalne. Udokumentowane kontrole i szybko naprawione drobne uszkodzenia podnoszą wartość układu regałowego na rynku wtórnym. A ten staje się w Polsce coraz bardziej popularny i coraz większa liczba przedsiębiorców korzysta z tego atrakcyjnego sposobu na minimalizowanie lub częściowy zwrot nakładów inwestycyjnych.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe korzyści gorąco zachęcamy, aby jednym z noworocznych postanowień było regularne wykonywanie przeglądów regałów magazynowych. To się naprawdę opłaca!

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

 • 507-750-302
 • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

 • NIP: 8371746790
 • REGON: 364176412
Przewiń do góry