Od czego zależy cena regałów paletowych?

Od czego zależy cena regałów paletowych?

Co ma decydujący wpływ na cenę regałów paletowych? W jaki sposób ograniczać nakłady niezbędne do wyposażenia obiektu magazynowego w niezbędny sprzęt? Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące czynników determinujących poziom wymaganych nakładów. Zapraszamy do lektury.

Rodzaj i układ regałów paletowych

Zacznijmy od rodzaju regałów paletowych. Wybór konkretnego rozwiązania ma bowiem istotny wpływ na cenę. Nie jest tajemnicą, że systemy dynamiczne są droższe od tradycyjnych systemów statycznych. Dodatkowo zauważalne są różnice pomiędzy poszczególnymi systemami wyróżnionymi w ramach dwóch głównych grup.

 

Jeszcze wyższe ceny mają rozwiązania automatyczne i inteligentne. Nakłady ponoszone przez inwestorów wybierających rozwiązania tego typu są wielokrotnie wyższe niż w przypadku rozwiązań wymagających obsługi przez operatorów.

 

Wpływ na nakłady inwestycyjne ma również zaprojektowany układ regałów paletowych - np. ilość elementów. Dlatego właśnie układ powinien być dostosowany do wymagań w zakresie pojemności i przepustowości. W przeciwnym wypadku koszty inwestycji będą nieuzasadnione.

 

Koszty związane z montażem regałów paletowych

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę końcową jest koszt montażu regałów paletowych. Jest on oczywiście uzależniony zarówno od wybranego systemu regałowego jak również od jego rozmiarów.

 

Koszty ten można ograniczać dzięki wyborowi firm zajmujących się kompleksową obsługą obiektów magazynowych. Korzystanie z wielu usług - począwszy od projektu, poprzez zakup, a skończywszy na montażu - powoduje, że cena usług jednostkowych ulega obniżeniu.

 

Używane regały magazynowe

Kolejnym często stosowanym sposobem zmniejszania nakładów inwestycyjnych związanych z wyposażeniem magazynu jest zakup regałów paletowych na rynku wtórnym. Czy jest to rozwiązanie efektywne? Okazuje się, że tak. Możliwe jest skorzystanie z oferty firmy zajmującej się  wyszukiwaniem dostępnych rozwiązań, które spełniają wymagania inwestora. Dzięki korzystaniu z oferty profesjonalistów możliwe jest wybranie sprzętu dobrej jakości, który będzie wykorzystywany przez długi czas.

 

Co ważne firmy te zajmują się także profesjonalnym demontażem i ponownym montażem regałów paletowych. A także oferują szeroki zakres usług posprzedażowych, w zakres których wchodzą między innymi przeglądy okresowe i konserwacja. Wszystko to sprawia, że zaangażowanie inwestora jest minimalne, a uzyskiwane efekty zgodne z oczekiwaniami.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry