Rynek wtórny regałów magazynowych - używane regały paletowe HD System

Używane regały magazynowe – hit czy kit?

Wyposażenie magazynu wiąże się z niemałymi nakładami inwestycyjnymi. Nie należy się zatem dziwić, że przedsiębiorcy starają się je maksymalnie ograniczać. Często takie ograniczenia wiążą się z rezygnacją z najlepszych możliwych rozwiązań. Co wpływa negatywnie na przyszłą efektywność magazynu.

Istnieje jednak rozwiązanie, które umożliwia minimalizację nakładów bez jednoczesnego ograniczania wydajności. Mowa o zakupie używanych regałów magazynowych.

 

Dobre używane regały magazynowe
czyli jakie?

Zakup regałów magazynowych na rynku wtórnym może się wydawać ryzykowny. Jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby to ryzyko bardzo istotnie ograniczyć. Jakie to sposoby?

 

Przede wszystkim sprawdzenie dokumentacji dotyczącej przeglądów. Bieżąca i okresowa kontrola regałów magazynowych jest jednym z najważniejszych obowiązków zarządzającego obiektem magazynowym. Pozwala na szybką identyfikację uszkodzonych lub wyeksploatowanych elementów systemu regałowego. Brak dokumentacji może oznaczać, że regały nie były użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta i normami branżowymi. A to zdecydowanie podnosi ryzyko transakcji. Dodatkowo używane regały magazynowe powinny posiadać dokumentację wszystkich prowadzonych napraw i prac konserwatorskich.

 

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na długość użytkowania i trwałość systemu regałów magazynowych jest ich profesjonalny demontaż. Okazuje się bowiem, że przy pracach demontażowych dochodzi do wielu uszkodzeń systemu. Szczególnie jeśli prowadzone są w sposób niefachowy. W skrajnych przypadkach błędy podczas demontażu regałów paletowych mogą prowadzić do awarii, które wykluczają regały magazynowe z dalszego użytkowania.

 

Rynek używanych regałów magazynowych

Jak wygląda rynek używanych regałów magazynowych? Oferta jest bardzo bogata. Co z jednej strony ułatwia zaspokojenie własnych potrzeb, a z drugiej powoduje dodatkowe trudności w wyborze. Dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalnych firm doradczych, które nie tylko sprawdzą sprawność techniczną regałów, ale także oferują fachowy demontaż i montaż w obiekcie docelowym.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry