Regaly magazynowe w HD System

Statyczne regały magazynowe

Statyczne regały magazynowe to bardzo popularne rozwiązania, które często można spotkać w obiektach magazynowych.

Systemy statyczne dzielą się na:

 

  • rzędowe,
  • wjezdne,
  • dłużycowe.

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Regały magazynowe rzędowe

Jest to najczęściej stosowany system regałów magazynowych. I nie ma w tym nic dziwnego. Regały rzędowe mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim jest to system ekonomiczny gwarantujący najniższą z możliwych cenę jednego miejsca paletowego. Dodatkowo jest to system łatwy w montażu co powoduje także możliwość wprowadzania szybkich i mało pracochłonnych zmian w konfiguracji magazynu. Regały rzędowe są także niezwykle uniwersalne i umożliwiają składowanie towarów nie umieszczonych na paletach.

A jakie są wady regałów rzędowych? Najpoważniejszą jest brak możliwości optymalnego wykorzystania powierzchni magazynu. Regały magazynowe tego typu zapewniają bowiem najmniejszą ilość miejsc paletowych w stosunku do powierzchni obiektu. Drugą wadą tego rozwiązania jest brak rozdzielenia stref załadunku i wyładunku towarów, co z kolei powoduje ograniczenia w organizacji pracy magazynu.

Regały magazynowe wjezdne

Regały paletowe wjezdne (zwane także regałami drive-in) oparte są na zasadzie LIFO (ostatnie weszło - pierwsze wyszło). Jest to rozwiązanie pozwalające na maksymalizację stosunku wykorzystania powierzchni hali magazynowej m.in. poprzez ograniczenie szerokości korytarzy. I ta właśnie zaleta decyduje o ich dużej popularności. Dodatkowo są to systemy proste w obsłudze (regały magazynowe wjezdne nie są wyposażone w elementy ruchome ani w urządzenia elektroniczne) i nie wymagają skomplikowanych i kosztownych prac konserwacyjno- serwisowych.


Poważnym utrudnieniem jest brak możliwości dostępu do wszystkich palet przechowywanych na regale oraz konieczność stosowania bardziej zaawansowanych. Podobnie jak w przypadku regałów rzędowych system ten nie daje możliwości oddzielenia strefy ładunkowej od wyładunkowej. Warto również pamiętać, że regały wjezdne nie zapewniają dowolności konfiguracyjnej (np. ze względu na różnice w wysokości hali magazynowej) i są trudne w rekonfiguracji.

Regały wspornikowe dłużycowe

Są to regały magazynowe przeznaczone do składowania ładunków długich i niewymiarowych. Ze względu na wagę towarów, które planujemy przechowywać konstrukcje tego typu dzielimy na lekkie i ciężkie.


Jaki system statycznych regałów magazynowych wybrać? Wszystko zależy od specyfiki obiektu magazynowego oraz rodzaju przechowywanych towarów. I oczywiście od projektu, który uwzględniać powinien zarówno czynniki ekonomiczne jak i organizacyjne. Ale projektowanie regałów magazynowych to temat na odrębny wpis.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry