Wpływ e-commerce na rozwój rynku regałów magazynowych

Tak jak udowodniliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów blogowych, rynek regałów magazynowych w Polsce rośnie w bardzo dynamicznym tempie. Jego wartość nie jest znana, ale szacuje się że wzrost jest wyższy niż w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy zachodniej. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na poziom rozwoju rynku jest e-commerce.

Dlaczego e-commerce wpływa na rozwój rynku regałów magazynowych? Głównie ze względu na dwa czynniki.

Wzrost zapotrzebowania na powierzchnię i infrastrukturę magazynową

Pierwszym z czynników powodujących tak duży wzrost zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania w branży magazynowej jest rosnąca popularność zakupów internetowych. Szacuje się, że stanowią one obecnie około 7-8 procent całości handlu detalicznego w Polsce i niebawem osiągną pułap 10 procent.

Bezpośrednio przekłada się to na wzrost zapotrzebowania na powierzchnię niezbędną do przechowywania towarów oraz całą infrastrukturę, w tym regały magazynowe. I co ważne wzrasta zapotrzebowanie na rozwiązania nowoczesne. Takie, które umożliwiają niezwykle szybkie przyjęcia i wydania towaru. Takie, które przystosowane są do sezonowości występującej w branży. Takie, które sprzyjają zwiększaniu zadowolenia klientów przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów jego obsługi.

Co ciekawe wzrost zapotrzebowania dotyczy nie tylko przemysłowych regałów paletowych, ale również regałów półkowych. Stanowią one ważny element wyposażenia małych magazynów miejskich, które są służą jako punkty wydawania towarów zamówionych przez klientów w Internecie.

Położenie geograficzne

Drugim czynnikiem jest położenie geograficzne Polski, które sprzyja lokowaniu w naszym kraju centrów logistycznych. Lokalizacja sprawia, że Polska znalazła się w obrębie zainteresowania wiodących światowych firm z branży e-commerce. Położenie przy najważniejszych szlakach drogowych, umożliwiające względnie szybką wysyłkę towarów do krajów Europy zachodniej i południowej sprawiają, że inwestycje tego typu są w Polsce coraz bardziej popularne.

Fakt ten w równie istotny sposób wpływa na rozwój branży regałów magazynowych w naszym kraju. I będzie wpływał także w kolejnych latach.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry