przesuwne regały magazynowe układ

Przesuwne regały paletowe – przegląd korzyści

Kontynuując temat klasyfikacji regałów paletowych tym razem skupimy się na regałach przesuwnych. Są to układy zaliczane do grupy rozwiązań dynamicznych. Co charakteryzuje to rozwiązanie? Jakie są najważniejsze korzyści zastosowania systemu przesuwnych regałów paletowych?

Konstrukcja przesuwnych regałów paletowych

Konstrukcja przesuwnych regałów magazynowych jest bardzo podobna do konstrukcji klasycznych regałów statycznych. Różnica polega na tym, że regały statyczne są na stałe zakotwione w posadzce betonowej a regały przesuwne poruszają się po znajdujących się po zagłębionych w podłodze szynach.

Napęd systemu stanowią silniki elektryczne, których pracą można sterować ręcznie lub zdalnie. Najbardziej zaawansowane układy regałowe wyposażone są w automatyczne systemy sterowania.

Maksymalne wykorzystanie powierzchni w hali magazynowej

Dzięki przesuwnym regałom paletowym możliwe jest podwojenie powierzchni przechowywania w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami statycznymi. Efekt ten uzyskiwany jest bez konieczności rozbudowy obiektu lub wprowadzania zmian konstrukcyjnych. Ładowność hali zwiększana jest dzięki ograniczeniu liczby korytarzy załadunkowo – rozładunkowych.

Przesuwne regały paletowe kontra układy dynamiczne

Wprawdzie regały przesuwne należą do grupy rozwiązań dynamicznych, ale ich konstrukcja zdecydowanie różni się od konstrukcji regałów przepływowych (klasycznych lub typu push-back). W układach przesuwnych nie występuje grawitacyjny przepływ towarów wewnątrz korytarzy regałowych.

Przesuwne regały magazynowe, w odróżnieniu od przepływowych, zapewniają bezpośredni dostęp do każdej palety. Dzięki temu mogą z powodzeniem być wykorzystywane w halach obsługujących wiele różnych jednostek asortymentowych. Natomiast rozwiązania przepływowe lepiej sprawdzają się w magazynach mono asortymentowych.

Poziom awaryjności przesuwnych regałów paletowych

Przesuwne regały magazynowe charakteryzuje stosunkowo mała awaryjność. Brak elementów ruchomych sprawia, że system jest mniej podatny na uszkodzenia będące np. efektem błędów obsługowych. Dzięki prostej konstrukcji, przesuwne regały paletowe są łatwe w konserwacji co wpływa m.in. na częstotliwość przeglądów i związane z nimi koszty eksploatacyjne.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry