Regały magazynowe, regały paletowe push-back - HD System

Regały magazynowe typu push-back

Na naszym blogu publikujemy informacje o najbardziej popularnych systemach regałów magazynowych. Tym razem czas na regały paletowe typu push-back. Co to za regały? Czym się charakteryzują? Jakie są najważniejsze korzyści z wyboru tego rozwiązania? Zapraszamy do lektury.

Charakterystyka regałów magazynowych typu push-back

Regały paletowe typu push-back należą do grupy systemów dynamicznych. W rzeczywistości rozwiązanie to jest uproszczoną modyfikacją systemu przepływowego. Elementami ruchomymi systemu są specjalne rolki lub łoża ramowe.

Załadunek regałów magazynowych typu push-back odbywa się za pomocą wózka widłowego, który wpycha palety do wnętrza gniazda. Liczba palet możliwych do składowania wewnątrz jednego gniazda zależy od jego wielkości oraz możliwości wózka widłowego.

W regałach paletowych typu push-back stosowana jest zasada LIFO (ostatnie weszło – pierwsze wyszło). Oznacza to oczywiście, że towary załadowane jako pierwsze opuszczają system regałowy jako ostatnie. Wyjęcie jednej jednostki towarowej powoduje automatyczne przesunięcie jednostek znajdujących się głębiej. Przesuwanie się jednostek jest możliwe dzięki wykorzystaniu grawitacji oraz elementów ruchomych.

Korzyści ze stosowania regałów paletowych push-back

Systemy regałów paletowych typu push-back pozwalają na uzyskanie dobrych wyników w obszarze wykorzystania powierzchni składowania. Towary mogą być składowane na kilku poziomach i dodatkowo nie jest wymagana duży obszar załadunkowo-wyładunkowy.

W systemach regałów paletowych typu push-back nie ma rozdziału stref załadunku i wyładunku. Z jednej strony pozwala to na minimalizowanie powierzchni korytarzy i maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu. Jednak z drugiej strony może być przyczyną ograniczeń w organizacji pracy w obiekcie, co przełoży się na wydajność operacji magazynowych. Brak rozdziału stref może także zwiększać ryzyko wypadków.

Ze względu na niewielką liczbę elementów ruchomych regały magazynowe typu push-back są mało awaryjne i nie generują nieprzewidzianych kosztów eksploatacyjnych.

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami HDSYSTEM! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące tego systemu regałów paletowych.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry