Regały magazynowe

Regały magazynowe a uniwersalność obiektu

Wielu naszych klientów pyta o najbardziej uniwersalne rozwiązania w obszarze regałów magazynowych. Jest to temat bardzo aktualny i postanowiliśmy podzielić się najważniejszymi informacjami. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika.

Dlaczego magazyn powinien być uniwersalny?

Istnieją dwa najważniejsze powody, dla których warto zwiększać elastyczność obiektu magazynowego:

  1. Uniwersalność pozwala skutecznie pozyskiwać nowych klientów i tym samym budować bazę przychodową.
  2. Uniwersalność sprawia, że firma jest mniej podatna na skutki zmian rynkowych i innych ryzyk związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Zapewnienie uniwersalności nie jest zadaniem łatwym. Jednak jest możliwe i warto zainteresować się dostępnymi rozwiązaniami. Z oczywistych przyczyn skupimy się na regałach magazynowych.

Regały magazynowe – czy istnieje uniwersalny system?

Czy istnieją uniwersalne regały magazynowe? Niestety nie ma rozwiązania, które odpowiadałoby wszystkim potrzebom. Czasem lepszym rozwiązaniem są tradycyjne statyczne regały magazynowe, a czasem lepsze efekty przynosi eksploatacja dynamicznych regałów paletowych. Wszystko zależy od potrzeb i strategii konkurowania.

Istnieje jednak strategia, w której zalecane jest wykorzystywanie wielu systemów regałów magazynowych w jednym obiekcie. Jej twórcy przekonują, że jej wdrożenie pozwala na osiąganie oczekiwanych wyników w zakresie efektywności obiektu przy jednoczesnym zwiększaniu jego uniwersalności.

Regały magazynowe – najpopularniejsze rodzaje

Na koniec przypomnijmy jeszcze jakie są najpopularniejsze systemy regałów magazynowych. W przypadku magazynów o zróżnicowanym asortymencie towarowym zalecane jest wykorzystywanie regałów statycznych lub regałów przesuwnych. W obiektach koncentrujących się na jednym rodzaju asortymentu doskonale sprawdzają się przepływowe regały magazynowe, które pozwalają nie tylko na lepsze wykorzystanie powierzchni, ale umożliwiają także zwiększanie efektywności. Natomiast w przypadku towarów o zwiększonej długości zalecane jest stosowanie regałów wspornikowych. Typ systemu powinien być dostosowany zarówno do obecnych jak i przyszłych potrzeb firmy. Pozwala to unikać konieczności wprowadzania kosztownych zmian w wyposażeniu obiektu.

HDsystem-logo
Regały Wysokiego Składowania

Jesteśmy niezależnym dostawcą regałów paletowych nowych i używanych. Świadczymy także usługę znakowania poziomego ciągów komunikacyjnych oraz prowadzimy sprzedaż akcesoriów magazynowych.

KONTAKT Z NAMI

  • 507-750-302
  • biuro@hdsystem.net.pl

DANE FIRMY

HD System Maciej Zawisza

96-500 Sochaczew

Żwirowa 11A

  • NIP: 8371746790
  • REGON: 364176412
Przewiń do góry